Mobilní telefony pro seniory

Přejít z pevné linky na mobilní telefony nebylo pro většinu lidí nijak extra složité, jelikož lidé se rychle naučili je ovládat, především pak ti mladí. Je tu ale skupina lidí, která s tím problém mohla mít  ataké dlouhou dobu měla. Tou skupinou jsou samozřejmě senioři. Je známo, že starší lidé už si těžce zvykají na nové věci, josu méně adaptabilní a především se nových věcí, zvláště pak techniky, bojí. Mladí lidé si nelámou hlavu s tím, že by něco špatně zmáčkli a pokazili to, klidně vyzkouší vše pomačkat, aby zjistili, jak to funguje. Starší lidé však takovou odvahu nemají a bojí se cokoliv zmáčknout, aby se něco nestalo, nepokazili to.

Proto se také mobilních telefonů většina z nich bála a odmítali je do poslední chvíle. Nicméně pevná linka je tak drahá, že se přece jen museli sáhnout po mobilním telefonu. Proto jim také výrobci mobilů vyšli vsříc a začali vyrábět speciální mobilní telefony určené pro seniory. Rozdíl jezi klasickým telefonem a telefonem pro seniory je v tom, že tyto telefony mívají větší tlačítka a mnohem méně fukncí.

Dá se říct, že pouze ty zzákladní, aby jejich ovládání bylo snadné.Kromě toho mají také speciální tlačítko, které když stisknou, tak se jim automaticky vytočí záchranná služba, cmi užitečné. Navíc tyto mobilní telefony pro seniory nejsou ani nijak drahé, dají se pořídit okolo jednoho tisíce korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *